Tikriausiai retam bekyla klausimas, kas yra internetas ir Google. Pirmasis – mūsų palydovas „džiaugsme ir liūdesyje“, tai yra dirbant bei pramogaujant. Antrasis – paieškos sistema, į kurią pagalbos kreipiamasi ieškant atsakymo tiek į egzistencinius, tiek ir į elementarius buitinius klausimus. Vis išgirstame apie naujos paieškos „mašinos“ atsiradimą, tačiau patikimasis Google nenusileidžia iš populiarumo viršūnių. Iki šito sakinio buvo kalbama tik iš vartotojų pusės, tai yra asmenų, ieškančių informacijos internete apie vieną ar kitą paslaugą. Yra ir kita pusė – teikėjai (tai yra tos internetinės svetainės bei jų veikla suinteresuoti asmenys). Pastarieji iš Google taip pat tikisi gauti naudos – tai yra galimybės pristatyti save potencialiems vartotojams. Neužtenka tik sėdėti ir pasyviai laukti, kol laimė, tai yra Google, nusišypsos: informacinių technologijų srityje nėra atsitiktinumų, viską nulemia aiškios taisyklės bei jų laikymasis. Galima stengtis tapti lyderiu tarp vartotojui pateikiamų nuorodų į konkrečią užklausą. Arba, jei dėmesio žūtbūt reikia „čia ir dabar“, rekomenduotina pasidomėti, kas yra Google reklama.
Norite praktiškai pamatyti Google reklamos pavyzdį? Viskas labai paprasta:
- Atsidarykite pradinį paieškos sistemos puslapį.
- Paieškos langelyje suveskite bet kokią frazę, tarkime – „sidabro papuošalai“.
- Išanalizuokite pateiktų rezultatų išdėstymą. Vizualiai galima pastebėti lango išskaidymą į tris dalis: viršus, dešinė pusė ir centrinė dalis. Pirmieji du elementai – Google reklama.
Tiesa, pastaroji gali būti pateikiama ir kitu pavidalu – kaip reklaminis skelbimas kituose mūsų lankomuose tinklapiuose (tiesa, abu turi sieti kažkoks tarpusavio ryšys, priešingu atveju reklamos demonstravimas būtų netikslingas).
Kaip įkalbėti Google demonstruoti jūsų reklamą? Tai – verslas, tad už reklamą reikia mokėti. Veikimo principas gana elementarus.
- Nusprendžiama, kokiais raktiniais žodžiai tikslingiausia pristatyti savo veiklą (tarkime, „individualių baldų gamyba“, „miegamojo baldai“ ir panašiai). Reikia mąstyti taip, kaip savo paiešką internete dažniausiai formuluoja vartotojai – juk būtent jiems ir stengiamasi save parodyti.
- Nusprendžiama, kokio dydžio sumą reklamai galima skirti iš viso bei kokia suma įvertina vienas skelbimas.
- Labai svarbus niuansas: ta suma iš jūsų reklaminio biudžeto bus nuskaičiuota tik tada, kai vartotojas paspaus nuorodą į jūsų svetainę. Būtų netikslinga mokėti vien už skelbimo parodymą – juk internete mums pateikiama daug informacijos, į dalį kurios mes apskritai nereaguojame. Jei nuorodą paspaudžiame, padidėja prekės ar paslaugos įsigijimo tikimybė.
Google reklama patraukli tuo, jog klientas žino už ką moka (už nuorodos paspaudimą) bei gali reguliuoti to kainą, o rezultatai pasireiškia gana greitai. Tiesa, nors užsisakyti šią paslaugą galima ir savarankiškai, bet pravartu tos srities specialistais specialistų konsultacijos. Pastarieji gali padėti suformuluoti optimaliausias raktines frazes bei paskirstyti lėšas, įvertinti šios reklamos strategiją apskritai ir panašiai.