Mėnesio archyvas: 2017 m. rugsėjo mėn.

Skalbimo patarimai

Norite, kad skalbiniai visada būtų švarūs, gaivūs ir tarsi nauji? Vien geros skalbimo mašinos neužteks, nors tai irgi svarbus pasirinkimas. Tačiau ką svarbiausia daryti, norint iš tiesų gerų rezultatų? Reikia išmanyti pagrindinius skalbimo principus ir su jais atitinkamai tvarkytis. Pateiksime svarbios informacijos apie skalbimo ypatumus. Tai nebus vadovėlis „žaliems“ ar kažkokia metodinė medžiaga žingsnis po žingsnio, kaip išsiskalbti drabužius. Tai tiesiog gera rekomendacijų dozė, kurių laikantis, galėsite džiaugtis skalbimo mašinos rezultatais bei turėti puikiai išskalbtus, kokybiškus skalbinius.

Tinkama skalbimo mašina

Visų pirma, taip, reikėtų negailėti centų ir nusipirkti tikrai gerą skalbimo mašiną. Tokią, kad paskui nesigailėtumėte, kad pataupėte kelis eurus ir nusipirkote netinkamą. Reikia visada žiūrėti pirmiausia savo poreikių. Kas jums labiausiai tinka, kas jums geriausia? Ar reikia didesnės, ar mažesnės talpos. Ar norite taupyti elektrą ir rasti energiškai efektyvesnę mašiną. Ieškokite tokios, kuri atitiktų jūsų ir jūsų šeimos poreikius.

Tinkami skalbimo milteliai

Žinoma, skalbiniams reikia ir tinkamų skalbimo priemonių. Kartais žmonės labai klysta ir skalbinius, kuriuos reikėtų skalbti mašina, skalbia rankų skalbimui skirtais milteliais. Tai nėra logiška ir tikrai naudos nesuteikia. Reikia pirkti tokius skalbimo miltelius, ant kurių būtų pažymėtas skalbimo mašinos paveikslėlis. Jeigu jo nėra – galbūt milteliai visai netinkami.

Minkštiklis

Verta naudoti skalbinių minkštiklį, nes jis iš tiesų suminkština kietus audinius, o taip pat sukelia švelnumą. Dauguma žmonių minkštiklį renkasi labiausiai dėl to, kad jis palieka malonų kvapą skalbiniuose. Tiesa, tik nesugadinkite visko per ilgai džiovindami skalbinius. Jeigu juos džiovinsite ilgai ir drėgnose patalpose, to minkštiklio niekas neužuos – bus tik nemalonus prarūgusių skalbinių tvaikas…

Skalbimo temperatūra

Skalbimo mašinosSvarbus aspektas skalbiant yra skalbimo temperatūra. Turbūt nerasite šiuolaikinės skalbimo mašinos, kuri skalbtų tik viena temperatūra. Visada yra režimai ir galima pasirinkti tinkamiausią. Kartais žmonės mano, kad reikia labai saugoti kažkokius drabužius, todėl skalbia itin žemoje temperatūroje, pavyzdžiui, 20 ar 30 laipsnių. Tačiau tai ne visada yra gerai. Tik itin plonus ir trapius audinius reikia taip skalbti. Kitiems audiniams vertėtų rinkti kitą temperatūrą. Dėl to juk mes ir rūšiuojame skalbinius prieš skalbdami. Bijodami spalvų išblukimo, nusidėvėjimo, žmonės taip pat skalbia žemoje temperatūroje. Bet svarbu atminti, kad žemoje temperatūroje nesusinaikina bakterijos, o kartais kaip tik – vanduo pašyla tiek, kad būtų patogu toms bakterijoms veistis. Taigi, galima įsivaizduoti, kad skalbimo temperatūra tikrai kartais turi būti karšta, o skalbiniai kone išvirti. Pavyzdžiui, drėgni vonioje kabantys rankšluosčiai yra tas dalykas, kas tikrai laikui bėgant savyje gali prikaupti įvairių bakterijų ir nešvarumų ir dėl to tikrai vertėtų išvirti skalbinius kuo aukštesnėje temperatūroje. Taip pat nereikėtų gailėti ir medvilninės patalynės, kurioje knibžda erkutės, vertėtų aukštoje temperatūroje skalbti ir natūralaus audinio tvirtus darbo drabužius. Viską, kas tikrai purvina, drėgna ir yra iš tvirtų audinių. Na o tikrai silpnus, plonus audinius skalbkite šaltasneme vandenyje, apie reikalavimus galima paskaityti etiketėse.

Įsisenėjusių dėmių valymas

Skaityti straipsnį “Skalbimo patarimai” »