Kaip žinia, klaviatūra yra pagrindinis informacijos įvesties įrenginys, naudojamas raidėms, skaičiams ir kitiems simboliams įvesti į kompiuterį ir jam valdyti. Ji panaši į rašomosios mašinėlės klaviatūrą, tik turi papildomų specifinių klavišų. Akivaizdu, kad kompiuteris be klaviatūros yra menkavertis. Todėl ir privalome klaviatūrai skirti ypatingą dėmesį. Juk klaviatūra yra svarbiausias įrankis, kuriuo manipuliuodami bendraujame su kompiuteriu. Geras įrankis yra toks, kai darbas su juo aiškus ir natūralus. Tada jo tarsi nepastebime.
Rinkdamiesi standartinę klaviatūrą nepamirškite, jog klaviatūra turi būti galima surinkti visus kasdieniniam darbui reikalingus ženklus, o užrašai ant klavišų turi vienareikšmiškai pasakyti, kokį ženklą gausime paspaudę tą klavišą (galioja principas: „ką matau, tą gaunu“). Klaviatūrą savo kompiuteryje tikslinga keisti tik tada, kai naujos klaviatūros patogumas dirbant savo kompiuteriu viršys nepatogumus, atsiradusius dirbant svetimoje aplinkoje.
Kartais klaviatūros keisti neverta. Reikia atsižvelgti į jos gedimą. Klavišai gali neveikti dėl to, kad yra užstrigę. Dėl to neverta ardyti klaviatūros. Verčiau ją numeskite iš nedidelio aukščio (pavyzdžiui, iš pusės metro ant stalo). Mesti reikėtų taip, kad klaviatūra kristų nesisukdama ir nukristų taip, kaip paprastai ji būna padėta. Nuo smūgio užstrigę klavišai dažnai grįžta į savo padėtį. Jeigu ne, nevertėtų persistengti trankant klaviatūrą, nes ji gali iš viso nebeveikti. Šis būdas, žinoma, netinka nešiojamų kompiuterių klaviatūrose užstrigusiems klavišams. Jei Jums nepavyko susitvarkyti klaviatūros, tada galite pradėti galvoti, ar verta ją nešti taisyti, ar reikia keisti į naują.
Dar vienas klaviatūros gedimas – tai, kai ant jos užpilamas koks nors skystis. Tokiu atveju galima palikti klaviatūrą nakčiai ant radiatoriaus, gal būt ji išdžiūs, nors taip gali ir neatsitikti. Nes klaviatūros viduje yra dvi plėvelės, su įmontuotais elektrodais kiekvienam klavišui. Spaudžiant klavišą, elektrodai sujungiami ir iš klaviatūros išlekia signalas, sudarytas iš aštuonių impulsų ar pauzių. Skystis tarp elektrodų suveikia arba kaip laidininkas arba kaip izoliatorius – klaviatūra liaujasi veikti.
Taigi, jei dėl kokio nors gedimo nebeveikia Jūsų kompiuterio klaviatūra, įsigykite kitą. Pirkite atsakingai. Tai labai svarbu, nes nuo to priklausys, kaip Jūs greitai gebėsite atlikti vieną ar kitą darbą klaviatūra.