Kai pasijaučiame prastai, pirmi rodikliai, pagal kuriuos galima spręsti apie ligos pradžią, yra pakitusi kūno temperatūra, širdies ritmo sutrikimai, kvėpavimo takų problemos. Būtent dėl to, apsilankius gydytojo kabinete, pirmiausiai mus pasitinka termometrai ir stetoskopai.
Sunku būtų rasti namus, kuriuose nėra bent vieno termometro. Jie ypač svarbūs mažiems vaikams ir visiems, kurių silpnas imunitetas, dažnas sergamumas. Pakilusi temperatūra gali reikšti ne tik lengvą peršalimą, tačiau ir kur kas rimtesnius susirgimus, todėl svarbu sekti visus kartu su ja esančius pokyčius.
Anksčiau buvo naudojami tik gyvsidabriniai termometrai, kurie, nors ir buvo labai tikslūs, tačiau kėlė didelį apsinuodijimo pavojų, nes jiems nukritus ant žemės ir sudužus, išsilieja jų turinys- gyvsidabris. Šis iš karto ima garuodamas nuodyti patalpas ir, be abejonės, pačius žmones. Vaikai, nesuvokdami situacijos rimtumo, gali pradėti su juo žaisti, kadangi greitai pastebi jo savybę bėgti nuo stumiamo link jo daikto. Neilgai trukus, gyvsidabrio kamuolėlis padidalina į daugybę mažų dalelių, kurių visų jau nebepavyksta surinkti.