Prezervatyvai ar hormoninė kontracepcija?

Kiekvienas, gyvenantis aktyvų lytinį gyvenimą, susimąsto:kokią kontracepciją pasirinkti, kad ji būtų ne tik patikima, bet ir nekenksminga. Rinktis tikrai yra iš ko: tai – ir prezervatyvai, ir spermicidai, ir hormoninė kontracepcija. Dėl patikimumo apsisaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo, dažniausiai pasirenkama arba prezervatyvus, arba hormoninę kontracepciją, tačiau kuris iš šių variantų geresnis?

prezervatyvaiHormoninė kontracepcija patikimesnė už prezervatyvus, tačiau ją gali išrašyti tik gydytojai. Jokia hormoninė kontracepcija negali būtų parduodama be recepto, kas tai bebūtų: ar kontraceptinės tabletės, žiedas ar pleistras. Hormoninę kontracepciją galima įsigyti tik vaistinėse, o prezervatyvus galima pirkti ir vaistinėse, ir maisto prekių parduotuvėse, degalinėse, kioskuose ir net internetu. Patogumo apsipirkti atžvilgiu sargiai ženkliai lenkia hormoninę kontracepciją, nes jų galima įsigyti praktiškai bet kur, tiesiog reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jie būtų aukščiausios kokybės ir būtų pagaminti ne Rytų šalyse.

Hormoninę kontracepciją gali naudoti tikrai ne visos moterys, ir norint, kad gydytojas išrašytų receptą, tenka darytis įvairius tyrimus. Be to, receptas galioja tik pusę metų, ir praėjus šiam laikotarpiui, vėl tenka atlikti tyrimus pakartotinai. Prezervatyvai visiškai neturi jokios įtakos sveikatai, todėl juos gali naudoti visi vyrai. Kartais pasitaiko atvejų, kad vienas iš partnerių būna alergiškas lateksui, tačiau tai tikrai nereiškia, kad visiškai negalite rinktis prezervatyvų, paprasčiausiai reikėtų rinktis kitokių medžiagų prezervatyvus.

Hormoninė kontracepcija skirta moterims, kurios gyvena aktyvų lytinį gyvenimą, o prezervatyvus gali naudoti ir tie žmonės, kurie seksu užsiima itin retai. Hormoninė kontracepcija – kol kas tik moterų reikalas, o prezervatyvus gali naudoti ir vyrai ir moteris, nes šiandien galite įsigyti tiek vyriškų, tiek ir moteriškų prezervatyvų. Taigi, saugiu lytiniu aktu pakaitomis gali rūpintis abu partneriai.

Kai kurie vyrai skundžiasi, kad prezervatyvas lytinio akto metu atima dalį malonumo, tačiau dabar galima įsigyti ir visiškai plonų prezervatyvų, galinčių užtikrinti, kad lytinis aktas suteiks dar daugiau potyrių sekso metu. Neverta jaudintis, kad plonesni prezervatyvai bus ne tokie saugūs, kaip kas storesni.

Hormoninė kontracepcija negali apsaugoti nuo lytiškai plintančių ligų, ir šiandien nuo to apsisaugoti gali padėti tik sargiai.

Taigi, kaip matome, hormoninė kontracepcija prezervatyvus lenkia tik dviem aspektais – ji šiek tiek patikimesnė ir gali užtikrinti natūralius pojūčius, tačiau ji negali apsaugoti nuo lytiškai plintančių ligų, ją gali naudoti tikrai ne visos moteris, o ją įsigyti tikrai ne taip patogu, kaip prezervatyvus, kurie, be viso to, dar gali užtikrinti, kad ateityje nekils vaisingumo problemų, kurias gali sukelti hormoninė kontracepcija. Taigi, kas geriau, belieka spręsti jums.

224
5/5 ( 100% )
remiantis 1 vertinimu
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *