Kiekvienam žmogui pasitaiko tokių rytų, kai gaminti šiek tiek tingisi ir vien užduotis sugalvoti, ką gaminti, gali tapti dideliu iššūkiu. Kad pusryčiai netaptų vakarykščių likučių šildymų, kad galėtumėte maitintis sveikai ir neišvargtumėte nuo klausimo „Ką gaminti pusryčiams?“, kviečiame pasinaudoti mūsų siūlomu pusryčių užkandžių sąrašu.
Vafliai
Vaflius paprasta paruošti, juos galima valgyti su įvairiais priedais, jie yra gana sotūs ir, žinoma, be proto gardūs. Jei rytais skubate į darbą ir pusryčiams turite visai nedaug laiko, tešlą užsimaišykite iš vakaro ir ryte tiesiog išsikepkite kelis skanius vaflius. Gardinkite juos trintais vaisiais, jogurtu, grietine, medumi. Jei liks vaflių nuo pusryčių, juos galima neštis ir į paskaitas ar darbą. Jeigu valgyti tokį patiekalą nenamuose atrodo nepatogu, iš anksto juos susmulkinkite.
Glotnučiai
Ne visi pusryčiams nori itin sotaus maisto. Vaisių ir daržovių glotnučiai – puikus pasirinkimas tiems, kurie mėgsta lengvus pusryčius. Gaminkite pačius įvairiausius glotnučius naudodami vynuoges, kriaušes, bananus, špinatus, mangus, obuolius, braškes, mėlynes ir kitas gėrybes. Kuo dažniau valgysite vaisius ir daržoves, tuo mažesnė tikimybė susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, osteoporoze, įvairiomis vėžio formomis.
Avižinių dribsnių košė
Avižinę košę ryte išsivirti be galo paprasta, o pridėjus į košę tinkamų priedų ją valgyti bus išties skanu. Gardinkite košę bananais ar kitais vaisiais, riešutais, jogurtu, uogiene, klevų sirupu arba medumi. Chia sėklos košei suteiks riešutų prieskonį, o užbarsčius cinamono pakvips visa virtuvė. Avižose gausu kalio, fosforo, magnio, cinko, kobalto, geležies, vitaminų A, E, B grupės vitaminų. Taigi bent kartą savaitėje valgydami tokią košę aprūpinsite organizmą įvairiomis naudingomis medžiagomis.
Omletas su špinatais
Tiek omleto išvaizda, tiek skonis, tiek maistingumas kalba jo naudai, kai turime omenyje pusryčius. Beje, tokie pusryčiai tinka vegetarams. Kepkite omletą su špinatais, jei norisi, skaninkite jį fermentiniu sūriu, pomidorais, įvairiomis prieskoninėmis žolelėmis. Kiaušiniuose yra kalcio, geležies, fosforo, magnio, vitaminų A, D ir B grupės vitaminų. Kiaušinio trynyje esama polinesočiųjų, mononesočiųjų ir sočiųjų rūgščių. Špinatai praturtina organizmą askorbo rūgštimi, karotinu, įvairiais vitaminais. Be to, dažniausiai omletas valgomas su duona, todėl į racioną įtraukiami ir kviečiai arba rugiai.
Karšti sumuštiniai
Sumuštiniai yra neatsibostantis pusryčių užkandis. Ypač skubantiems, nemėgstantiems sudėtingų patiekalų. Ir tai tikrai nėra nesveikas maistas. Kokybiškas sumuštinis su maistingais ingredientais suteiks jėgų, praturtins organizmą naudingosiomis medžiagomis. Gaminkite sumuštinius su avokadu, špinatais, lašiša, įvairiausiais sūriais, virta, kepta ar rūkyta mėsa, pomidorais ir salotomis. Ingredientų sumuštiniams yra begalybė, todėl kiekvienas rytas gali būti vis kitoks.
Jogurtas su varške ir vaisiais
Valgydami jogurtą gaunate baltymų, naudingųjų riebalų ir gerųjų žarnyno bakterijų. Tuo tarpu varškėje gausu kalcio ir fosforo, karotino, B grupės vitaminų. Apjunkite šiuos naudingus produktus gamindami varškės ir jogurto užkandį. Tiesiog pertrinkite varškę ir užpilkite mėgstamu jogurtu. Kad būtų dar skaniau ir sveikiau, įpjaustykite mėgstamų vaisių. Jei papuošite desertą tarkuotu šokoladu, niekas nesupyks, o jūsų rytas bus saldesnis ir linksmesnis.