Skalbimo patarimai

Norite, kad skalbiniai visada būtų švarūs, gaivūs ir tarsi nauji? Vien geros skalbimo mašinos neužteks, nors tai irgi svarbus pasirinkimas. Tačiau ką svarbiausia daryti, norint iš tiesų gerų rezultatų? Reikia išmanyti pagrindinius skalbimo principus ir su jais atitinkamai tvarkytis. Pateiksime svarbios informacijos apie skalbimo ypatumus. Tai nebus vadovėlis „žaliems“ ar kažkokia metodinė medžiaga žingsnis po žingsnio, kaip išsiskalbti drabužius. Tai tiesiog gera rekomendacijų dozė, kurių laikantis, galėsite džiaugtis skalbimo mašinos rezultatais bei turėti puikiai išskalbtus, kokybiškus skalbinius.

Tinkama skalbimo mašina

Visų pirma, taip, reikėtų negailėti centų ir nusipirkti tikrai gerą skalbimo mašiną. Tokią, kad paskui nesigailėtumėte, kad pataupėte kelis eurus ir nusipirkote netinkamą. Reikia visada žiūrėti pirmiausia savo poreikių. Kas jums labiausiai tinka, kas jums geriausia? Ar reikia didesnės, ar mažesnės talpos. Ar norite taupyti elektrą ir rasti energiškai efektyvesnę mašiną. Ieškokite tokios, kuri atitiktų jūsų ir jūsų šeimos poreikius.

Tinkami skalbimo milteliai

Žinoma, skalbiniams reikia ir tinkamų skalbimo priemonių. Kartais žmonės labai klysta ir skalbinius, kuriuos reikėtų skalbti mašina, skalbia rankų skalbimui skirtais milteliais. Tai nėra logiška ir tikrai naudos nesuteikia. Reikia pirkti tokius skalbimo miltelius, ant kurių būtų pažymėtas skalbimo mašinos paveikslėlis. Jeigu jo nėra – galbūt milteliai visai netinkami.

Minkštiklis

Verta naudoti skalbinių minkštiklį, nes jis iš tiesų suminkština kietus audinius, o taip pat sukelia švelnumą. Dauguma žmonių minkštiklį renkasi labiausiai dėl to, kad jis palieka malonų kvapą skalbiniuose. Tiesa, tik nesugadinkite visko per ilgai džiovindami skalbinius. Jeigu juos džiovinsite ilgai ir drėgnose patalpose, to minkštiklio niekas neužuos – bus tik nemalonus prarūgusių skalbinių tvaikas…

Skalbimo temperatūra

Skalbimo mašinosSvarbus aspektas skalbiant yra skalbimo temperatūra. Turbūt nerasite šiuolaikinės skalbimo mašinos, kuri skalbtų tik viena temperatūra. Visada yra režimai ir galima pasirinkti tinkamiausią. Kartais žmonės mano, kad reikia labai saugoti kažkokius drabužius, todėl skalbia itin žemoje temperatūroje, pavyzdžiui, 20 ar 30 laipsnių. Tačiau tai ne visada yra gerai. Tik itin plonus ir trapius audinius reikia taip skalbti. Kitiems audiniams vertėtų rinkti kitą temperatūrą. Dėl to juk mes ir rūšiuojame skalbinius prieš skalbdami. Bijodami spalvų išblukimo, nusidėvėjimo, žmonės taip pat skalbia žemoje temperatūroje. Bet svarbu atminti, kad žemoje temperatūroje nesusinaikina bakterijos, o kartais kaip tik – vanduo pašyla tiek, kad būtų patogu toms bakterijoms veistis. Taigi, galima įsivaizduoti, kad skalbimo temperatūra tikrai kartais turi būti karšta, o skalbiniai kone išvirti. Pavyzdžiui, drėgni vonioje kabantys rankšluosčiai yra tas dalykas, kas tikrai laikui bėgant savyje gali prikaupti įvairių bakterijų ir nešvarumų ir dėl to tikrai vertėtų išvirti skalbinius kuo aukštesnėje temperatūroje. Taip pat nereikėtų gailėti ir medvilninės patalynės, kurioje knibžda erkutės, vertėtų aukštoje temperatūroje skalbti ir natūralaus audinio tvirtus darbo drabužius. Viską, kas tikrai purvina, drėgna ir yra iš tvirtų audinių. Na o tikrai silpnus, plonus audinius skalbkite šaltasneme vandenyje, apie reikalavimus galima paskaityti etiketėse.

Įsisenėjusių dėmių valymas

Kaip valyti tikrai senas ir bjaurias dėmes? Pilti valiklį, virinti? Iš tiesų, geriausia yra pradžioje prieš dedant į skalbimo mašiną, tokius audinius, drabužius ir nešvarias paklodes tiesiog pamerkti į vandenį. Taip pat galima tame vandenyje įpilti peroksido – jis net išblukina senas dezodoranto dėmes. Taigi, įsisenėjusios dėmės gali būti problema, bet ji ne amžina – su tinkamomis priemonėmis – galima tas dėmes ir išvalyti.

Ką daryti, kad nenubluktų spalvos

Daug žmonių baiminasi, kad gali nublukti spalvos drabužių. Geriausia stengtis ieškoti specialiai spalvotiems skalbiniams skirtų skalbimo miltelių, taip pat galima išbandyti ir liaudiškas priemones – įpilti skalbiant du šaukštus druskos arba sodos, nes jos sulaiko spalvą. Kas labai svarbu, tai atrinkti skalbinius pagal spalvas. Tuomet, jeigu kažkuris iš drabužių ir „meta spalvą“ skalbiamas, tai ta spalva bent jau išsilies ant kitų tos pačios spalvos rūbų.

Ką daryti, kad neišsitampytų arba nesusitrauktų

Kita didelė bėda, kuri kartais nutinka skalbiant – drabužių išsitampymas arba susitraukimas. „Aš esu labai aukštas žmogus, tikrai didelė bėda rasti sau tinkančių rūbų. Jeigu tai XXL dydžiai, tai ir pilvui dideliam, o mano tik rankos ilgos. Jau buvau radusi labai gerą megztinį žiemai, be galo jį mėgau. Dėvėjau dvi savaites, tada išskalbiau ir jis – susitraukė. Tikrai labai liūdna, nes norisi savo rūbus turėti ir mylėti juos, o ne iškart vėl ieškoti mažų. Dabar man ir vėl per trumpos rankovės, nors prieš išskalbiant viskas buvo gerai“, – pasakoja Jūratė, kuri tikrai ne vienintelė, patyrusi, ką reiškia, kai susitraukia drabužis. Taigi, susitraukę drabužiai dažniausiai ir būna sintetiniams arba megztiems rūbams. Taip pat nutinka ir su drabužių išsitampymu, kas itin būdinga megztiniams, šalikams. Žiū, žiemai praėjus pagalvosi, kad esi lieknesnis nei pernai, nes drabužis tyso iki kelių. Bet tai – tik blogo skalbimo padarinys. O kas nulemia tą netinkamą skalbimą? Paprastai taip atsitinka dėl per karštos temperatūros, kurioje būna skalbta.

Kaip rūšiuoti skalbinius

Taigi, skalbimo miltelių nusipirkote, skalbimo mašina internetu irgi užsakyta, metas skalbti. Tačiau pirma dar reikia išmokti rūšiuoti. Rūšiavimas, pasirodo, išgelbės ne tik planetą nuo netinkamai išmestų šiukšlių. Rūšiavimas taip pat išgelbės ir jūsų drabužinę, jeigu mokėsite tinkamai surūšiuoti savo skalbinius. Taigi, surūšiuokite juos taip, kad galėtumėte skalbti vienos spalvos kartu, taip pat pagal temperatūrą skalbimo, pagal tai, ar galima taikyti tokias programas kaip džiovinimas arba centrifuga.

Kodėl genda skalbimo mašina

Dažnos skalbimo klaidos sugadina ne tik drabužius, bet ir skalbimo mašiną. Pavyzdžiui, jeigu namuose yra gana drėgna, tai išskalbus skalbimo mašina rūbus, vertėtų nepamiršti palikti atidarytas dureles ir skalbimo miltelių stalčiuką. Tai leis šiek tiek vėdintis. Kita klaida – per didelės apkrovos. Iš tiesų, pasitaiko, kada žmonės tiek prigrūda dalykų į skalbimo mašiną, kad neužsidaro durelės. Žūt būt norisi išskalbti viską, todėl neatsisakoma idėjos, kad viskas sutilps, ir kišama tol, kol skyla durelės. O tada ir prasideda problemos… Taip pat skalbimo mašinai sveika, jeigu į ją įpilsite kalkes šalinančių priemonių, tokių kaip actas, citrinos rūgštis.

Apie džiovinimą

Kita svarbi ceremonijos dalis skalbimo procese – džiovinimas. Kai kurios skalbyklės turi save ir džiovinimo funkciją. Tačiau ne visiems drabužiams tai tinka. Labiau – paprastiems ir kasdieniniams, kurie gali būti ir sulamdyti. Taip pat yra ir tokia funkcija kaip centrifuga, kurią paprastai turi visos skalbimo mašinos. Taigi, džiovinimas gali būti įvairiais būdais. Centrifuga, tiesa, nedžiovina, o tik išgręžia, bet tai padaro labai didelę įtaką tolimesniam daikto džiuvimui. Vėliau yra džiaunama ant specialių grotelių arba ant virvelės. Geriau, kad patalpoje būtų sausa. Gerai, kai galima džiovinti lauke šviečiant saulei. Blogai, kai skalbiniai stovi ir nedžiūsta drėgnoje patalpoje, nes ten jie gali net pradėti pelyti.

379
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *