Jei gyvenate nuosavame būste, būtina pagalvoti, kaip jį apšildyti. Visi, kuriems aktualus šis klausimas, tikisi rasti gerą sprendimą bei nori puikaus apšildymo už nedidelę kainą. Bene patys populiariausi prietaisai, skirti būsto apšildymui, yra židiniai bei krosnelės. Apie židinius, jų rūšis, privalumus bei trūkumus yra daug informacijos, tuo tarpu apie krosneles jos pateikiama kur kas mažiau. Būtent dėl šios priežasties, supažindinsime jus su labiausiai paplitusiomis krosnelių rūšimis.
Populiariausios yra šilumą akumuliuojančios bei konvekcinės krosnelės. Kiekviena jų pasižymi tik jai būdingomis savybėmis, kurias būtina žinoti dar prieš vykstant pirkti krosnelės.
Kalbant apie konvekcines krosneles, reikia pabrėžti, jog pagrindinė jų ypatybė yra ta, jog šios krosnelės sudaro konvekcinio oro judėjimo srautą. Taip yra todėl, jog tarp degimo kameros korpuso ir išorinio korpuso yra 2 – 4 cm tarpas. Būtent šiame tarpe ir susidaro konvekcinis oro judėjimo srautas. Kaip atrodo šildymo procesas, naudojant konvekcinę krosnelę? Prie grindų esantis vėsus oras yra įsiurbiamas pro mažus plyšelius ir patenka į konvekcinį krosnelės tarpą. Kildamas oras šyla, tad pro mažus viršuje esančius tarpelius į aplinką patenka šiltas oras. Kadangi šiltas oras yra paskirstomas tolygiai, apšildoma visa patalpa. Tokiu būdu yra apšildoma patalpa.
Reikia paminėti ir tai, jog šio proceso metu konvekcinės krosnelės paviršius įšyla iki 80 laipsnių. Jei manote, kad konvekcinės krosnelės gali atitinka jūsų poreikius, nepraleiskite progos pasidomėti, gamintojais, gaminančiais būtent šias krosneles. Puikus pasirinkimas Skantherm konvekcinės krosnelės – šis krosnelių gamintojas yra sukaupęs ilgametę patirtį, tad būtent dėl šios priežasties siūlomi gaminiai yra išties puikūs.
Kalbant apie šilumą akumuliuojančias krosneles, reikia pabrėžti, jog jose dažniausiai įmontuojamas vermikulitas ar šamotas – šilumą kaupiančios bei akumuliuojančios medžiagos. Kartais šios medžiagos yra montuojamos tarp degimo kameros korpuso bei išorinio korpuso, konvekcinio tarpo viduje arba pačioje degimo kameros viduje. Šio tipo krosnelėmis gali būti komplektuojamos su papildomomis akumuliacinėmis sistemomis. Priklausomai nuo šilumą akumuliuojančios krosnelės pajėgumo šiluma gali būti skleidžiama nuo 9 iki 16 valandų. Tose krosnelėse, kurios turi papildomas sistemas, yra galimybė atidaryti arba uždaryti konvekcinį oro judėjimą. Kuomet konvekcinis oro judėjimas yra uždarytas, sukaupiama mažiau šilumos, tačiau tokiu atveju šilumą akumuliuojanti konvekcinė krosnelė vėsesnėse patalpose įšyla per trumpesnį laiko tarpą.
Tiek konvekcinės krosnelės, tiek šilumą akumuliuojančios krosnelės yra gaminamos pasitelkiant aukščiausias technologijas bei modernius mokslinius skaičiavimus. Šio tipo krosneles kuria įgudę dizaineriai bei technikai, įvertinti sertifikatais bei apdovanoti įvairiais apdovanojimais.